Życie Kalisza o proteście rolników w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat protestu rolników w Warszawie 6 marca 2024 r. w gazecie i na portalu Życie Kalisza. Komentarza na temat manifestacji udzielił Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa Bernard Niemiec.

– Nic tak dobrze nie wychodzi Donaldowi Tuskowi, jak jednoczenie wielu środowisk. I to jest ten moment, w którym się jednoczymy. To nie jest koniec, to dopiero początek naszego marszu – powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność podczas protestu rolników w Warszawie. – „Tzw. „Zielony Ład” dotyka nie tylko rolników ale każdego z nas, dlatego w całości musi trafić do kosza – dodał Bernard Niemiec, przewodniczący NSZZ Wielkopolska Południowa zapowiadając rozszerzenie protestu

(…)

Bernard Niemiec, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa, który stał na czele kilkudziesięcioosobowej grupy rolników i związkowców z Kalisza zaznaczył, że do protestu rolników dołączają kolejne grupy i branże zagrożone „Zielonym Ładem”. – W środę do Warszawy przybyło także ponad 20 tysięcy leśników oraz przedstawicieli branży meblarskiej. I na tym nie koniec, bo „Zielony Ład” dotyczy nas wszystkich – przyznał kaliski związkowiec i zapowiedział rozszerzenie protestów.
– 13 i 14 marca zbiera się Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, która określi strategię Związku. Dla wszystkich branż, które reprezentujemy, „Zielony Ład” jest nie do przyjęcia. Boimy się, że zakłady pracy nie wytrzymają. Dlatego będziemy prowadzić akcje informacyjne, aby „Zielony Ład”, jak zapowiedział Piotr Duda podczas przemówienia na proteście, w całości trafił tam, gdzie jego miejsce, czyli do kosza. 

Autor: Portal ŻycieKalisza
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.