Posiedzenie Komisji Krajowej 13-14 marca 2024

Ważne decyzje Komisji Krajowej NSZZ „S”.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” jednogłośnie przyjęto uchwałę, zgodnie z którą 10 maja Solidarność zorganizuje protest przeciw polityce tzw. Zielonego Ładu oraz wystąpi z wnioskiem o rozpisanie referendum ogólnokrajowego w tej sprawie.

„NSZZ «Solidarność» od początku wprowadzenia przez Unię Europejską polityki klimatycznej ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z tą polityką . W przeszłości bywała w tej walce osamotniona, a często wręcz zagłuszana przez zwolenników tej ideologii. Obywatele muszą wiedzieć, z jakimi konsekwencjami wiążą się kolejne wprowadzane dyrektywy. NSZZ «Solidarność» jednoznacznie stwierdza, że za politykę klimatyczną i jej skutki odpowiedzialna jest cała klasa polityczna RP” – czytamy w uchwale.

NSZZ „Solidarność” postanawia głośno wyrazić swój sprzeciw

„Rozwiązania wdrażane w ramach Zielonego Ładu w przyszłości przełożą się m.in. na podwyżki opłat za prąd, ciepło, nowe podatki za energię i paliwo, zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, a także wzrostu cen żywności i zagrożenia żywnościowego kraju. NSZZ «Solidarność» postanawia głośno wyrazić swój sprzeciw wobec takiej polityki, organizując protest 10 maja 2024 roku, a podczas tego protestu będziemy domagać się głębokiej rewizji polityki klimatycznej Unii Europejskiej” – przekonują członkowie Komisji Krajowej.

Postanowiono także złożyć wniosek o rozpisanie ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu.

„NSZZ «Solidarność», która w przeszłości wywalczyła Polsce wolność, a później wielokrotnie korzystała z niej w słusznych sprawach, ponownie postanawia sięgnąć po najwyższą formę demokracji bezpośredniej, jaką jest referendum ogólnokrajowe, w którym zapytamy obywateli o kontynuację wprowadzenia w życie zielonego ładu. Referendum zostanie poprzedzone kampanią informacyjną. Pozwoli to na szeroką budującą świadomość publiczną debatę dotyczącą rzeczywistych skutków polityki klimatycznej UE, tak by każdy obywatel Polski mógł w oparciu o rzetelną wiedzę wyrazić swoje zdanie na ten temat” – napisano.

Źródło: tysol.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią uchwały: