Piotr Duda spotkał się z nowo wybranymi przewodniczącymi Zarządów Regionów NSZZ „S”

Wczoraj w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda spotkał się z przewodniczącymi Zarządów Regionów, którzy niedawno rozpoczęli kadencję 2023-2028.

Wybory władz w poszczególnych Regionach zakończyły się w czerwcu. Wybrano ośmiu nowych przewodniczących Zarządów Regionów. W pozostałych Regionach tę funkcję w kadencji 2023-2028 będą pełnili dotychczasowi przewodniczący.

Tematami rozmów przygotowania do KZD i bieżące problemy

Wczoraj po raz pierwszy w ich nowej kadencji z wybranymi w wyniku wyborów związkowych przewodniczącymi spotkał się przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Spotkanie trwało aż trzy godziny. Omówiono na nim najbardziej pilne sprawy dotyczące Związku.

– Po maratonie wyborczym regionalnym i branżowym dziś spotykam się z przewodniczącymi Zarządów Regionów, ale w najbliższym czasie będę chciał się spotkać także z przewodniczącymi Sekretariatów Branżowych

– powiedział Piotr Duda przed spotkaniem.

– Wczoraj omówiliśmy sobie bieżące procedury związane z naszym porozumieniem podpisanym z rządem, a także przygotowania do Krajowego Zjazdu Delagatów. Niedługo rozjedziemy się bowiem na urlopy, a potem będziemy już intensywnie przygotowywać się do Krajowego Zjazdu Delegatów, który odbędzie się w październiku w Spale. Na pewno też pojawią się dziś informacje o bieżących sprawach i problemach w poszczególnych Regionach. Będziemy starali się je przedyskutować i ewentualnie im zaradzić

– dodał Przewodniczący.

Źródło: tysol.pl Data: 26.07.2023 13:59